Emre Belözoğlu’ndan ses getirecek sözler: Selası okunmak üzere

Süper Lig’de Ankaragücü’nü çalıştıran Teknik Direktör Emre Belözoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Spor Zirvesi’nin düzenlemiş olduğu oturuma katıldı.

Burada öğrencilerin sorularını yanıtlayan Emre Belözoğlu çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

“TÜRK FUTBOLUNUN SELASI OKUNMAK ÜZERE”

Türk futbolunun son dönemde sıkıntılı bir süreçten geçtiğinin altını çizen Emre Belözoğlu, “Sosyokültürel bir problem var. Bunu gençler düzeltecek. Türk futbolunun şu anki mevcut düzende değişmesi, güneşin buz tutmasıyla bir. Türk futbolunun düzelmesi için 25-30 seneye ihtiyacı var. Söylediklerimizin bir karşılığı yok. Türk futbolunun ameliyat masasında olduğunu düşünmüyorum. Selası okunmak üzere. Çok ümitvar değilim” ifadelerini kullandı.

“Futbol ikliminin düzelmesi gerekiyor”

Sözlerine, “Türk futbolunda idealist tipler var. O insanların önünün açılacağı bir yapının inşa edilmesi lazım.” ifadeleri ile devam eden 43 yaşındaki çalıştırıcı, “Futbol delisi bir adamım. Daha sistemsel ve felsefi değişimler yapmak lazım. Her sene yeni kural olmaz. 8 milyon nüfusa sahip Hırvatistan, tüm branşlarda şampiyonlar yetiştiriyorsa biz bir şeyleri yanlış yapıyoruz. Futbol ikliminin düzelmesi gerekiyor. Bunun için yöneticiler sorumluluk hissetmeli. Şu an bunu becerebilecek bir potansiyel yok. Değişmesi gereken çok şey var. İnşallah bunu yapabilecek yönetici profilleri oluşur” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir