Tefecilik Operasyonunda 5 Tutuklama!

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekonomik Suçlar Büro Amirliği ekiplerince, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak” ile “nitelikli dolandırıcılık” suçlarına ilişkin çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışmalarda, İstanbul Mali Şube Polisi, Silivri Belediyesi CHP Meclis üyesi Rıza A. ve 8 şüphelinin, mali sıkıntıları olan müştekilere borç para verip karşılığında istedikleri teminatların tapuda devir işlemlerini yaptırarak satış gibi gösterdiklerini, müştekilerin hesaplarına gönderdikleri paraları tekrar geri getirmelerini sağladıkları, tehdit ve şantaj yöntemiyle borç para verdikleri mağdurların taşınmazlarına bu yöntemle el koyduklarını ortaya çıkarmıştı.

Emniyet ekiplerince yapılan çalışmalarda çete mensuplarının toplamda 300 milyon lira mağduriyet oluşturduğu belirlenirken, geçtiğimiz Cuma günü 9 şüpheliyi yönelik İstanbul ve Tekirdağ’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda Rıza A., Emrah E., Muammer A., Korkmaz Ç. ve Kemal D. isimli 5 şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, önceki gün çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ŞİKAYETÇİLER ARASINDA HAYDAR DÜMEN’İN EŞİ DE VAR

Mali Polis birimlerince çökertilen tefecilik çetesinin fertleri, iki yıl önce hayatını kaybeden psikiyatr ve seksolog Haydar Dümen’in eşi Gülten Dümen başta olmak üzere çok sayıda kişiden yüzmilyonlarca lirayı aşan vurgun yapmakla suçlanıyordu. Aralarında Rıza A’nın kardeşinin de bulunduğu firari 4 kişinin yakalanması için polis çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir